Důležitost správného čištění misky vašeho psa

Nenapadlo by vás jíst ze špinavého talíře? No, není důvod, proč by to nemělo být stejné i pro vašeho pejska! Ve skutečnosti máme někdy tendenci mechanicky nasypat granule přímo do misky položené na zemi, aniž bychom si udělali čas na to, abychom ji očistili, jakmile pes dožere. Problém je v tom, že se tím hromadí bakterie a tím se mohou stát nebezpečné pro zdraví vašeho zvířete. Zjistěte, jak efektivně čistit misku vašeho psa a jak často.

Denní úklid

dřez na mytí nádobí
© DragonImages – iStock

Ano, čtete správně, mytí misek vašeho psa by se mělo normálně provádět každý den! Chcete-li to provést, začněte s odstraňte část studenou vodou. To je důležité, protože horká voda může uvařit bílkoviny, které pak vytvoří biofilm živin. Poslední jmenovaný je však velmi oblíbený u bakterií, které chceme eliminovat. Po prvním opláchnutí studenou vodou můžete pokračovat omyjte v horké vodě pomocí prostředku na mytí nádobí, stejně jako u vlastního nádobí. Vysoká teplota usnadní likvidaci bakterií přítomných na povrchu misky. Misky pak můžete nechat vyschnout na vzduchu až do jejich dalšího použití další den nebo použít čistou utěrku. Miska s vodou by se také měla mýt denně!

Týdenní dezinfekce

Kromě každodenního mytí psích misek budete muset jednou týdně provést trochu důkladnější dezinfekci. Ideálem je preferujte přírodní dezinfekční prostředky jako je bílý ocet nebo jedlá soda. K tomu nasypte na povrch misky trochu jedlé sody a vše namočte do horké vody. Totéž s bílým octem: dejte dvě polévkové lžíce octa, zalijte horkou vodou a nechte působit. Poté misky opláchněte velkým množstvím vody. opatrně odstraňte veškerý produkt.

Jakou mísu preferujete?

pes drží nerezovou misku v tlamě
© Chalabala – iStock

Co se údržby týče, je důležitý i model misky. V důsledku, čím hladší bude vaše mísa, tím snazší bude její údržba a tím méně zadržuje bakterie. Co se týče materiálu, vyhnout se plastům, protože sebemenší škrábnutí se stane skutečným hnízdem bakterií. Místo toho se rozhodněte pro jednoduchou misku nerezová ocel nebo keramika. Navíc misky proti obžerství jsou jednoznačně nejsložitější misky na údržbu. Nezapomeňte je tedy dobře vyčistit v každém rohu, abyste odstranili co nejvíce choroboplodných zárodků.

vymyslete pro svého psa falešná čokoládová vajíčka

Proč váš pes zívá?