Dokážete zastavit svého psa, aby štěkal? Chování

Nadměrný štěkot psa může velmi rychle zatížit vaše nervy. Kromě toho, že vás to naštve, může to také rozvířit celé okolí a odcizovat vaše sousedy. Naučit psa neštěkat bohužel není jednoduché…

Proč můj pes štěká?

štěkající samojed
Kredity: infinityyy / iStock

Nejdříve, měli byste vědět, že pes neštěká bez důvodu. Než se pokusíte svého psa uklidnit, je proto nutné pochopit, co je příčinou jeho štěkání. Existuje mnoho důvodů, proč váš pes může štěkat. Nejprve vyjádřit svou radost. Někteří psi skutečně štěkají, když jejich majitel přijde domů na párty. Pes může také štěkat, když ho něco znepokojuje nebo když chce bránit své území. Když zjistíte, proč váš pes štěká, zkuste pozorovat čas, frekvenci, místo nebo prostředí.

Hlavní příčiny obtěžujícího štěkání

štěkající pes bígl
Kredity: srugina / iStock

Pes může štěkat, protože se necítí bezpečně. Pokud si například všimnete, že váš pes neustále štěká na jiné psy nebo lidi, které nezná, je to pravděpodobně výraz nedostatku sebevědomí nebo strachu. Velmi často příčina této nejistoty pochází jednoduše od mistra. Vskutku, když pán vnímá reakci svého psa před ostatními kongenery, trápí se a tato úzkost se odráží na jeho psovi.

Velmi často se stává, že pes také štěká jednoduše proto, že se nudí., zda se cítí sám nebo neví, jak ovládat svou energii. Když například odejdete z domácnosti, může se váš pes ocitnout sám, bez zaměstnání a pocitu frustrace. Pravděpodobně proto štěká ve vaší nepřítomnosti, aby vyjádřil svou potřebu namáhat se. Je však také možné, že ve vaší přítomnosti štěká jen proto, aby signalizoval svou přítomnost a upoutal vaši pozornost.

Pes také štěká z hlídacího instinktu a proto bude reagovat na sebemenší podezřelý hluk nebo jakékoli vniknutí do svého území, aby vás upozornil. Konečně, psi trpící HS-HA (syndrom hypersenzitivity a hyperaktivity) jsou velmi náchylní k obtěžujícímu štěkání.

Jak zastavím štěkání svého psa?

Bohužel, není snadné požádat svého psa, aby přestal štěkat, protože je to pro něj způsob, jak se vyjádřit. Můžete ho však zkusit přemluvit pamlsky. Když váš pes začne štěkat, řekněte mu, aby držel hubu. Používejte jednoduché a jasné pořadí a hlavně ho neměňte. Pokud váš pes zareaguje a ztichne, odměňte ho. Naučit ho přestat štěkat funguje stejně, jako když ho naučíte trik jako „Tlapka“.

Samojed štěká na pláži
Kredity: infinityyy / iStock

Protištěkací obojek vám pomůže

Pokud se vám stále nedaří přimět svého psa, aby přestal štěkat, existuje několik rychlých tipů, které vám s tím v krátkodobém horizontu pomohou: nvčetně protištěkacích obojků které vašemu společníkovi zjevně neublíží. V důsledku, existují obojky s různými technologiemi, které psa od štěkání odradí. Některé vydávají pro psa nepříjemný zápach, když začne štěkat, jiné vydávají ultrazvuk. V každém případě by toto řešení mělo být pouze dočasné, aby vám pomohlo nasměrovat vašeho psa.

Celkem, pes štěká, protože se nudí, impulzivním chováním, úzkostí, komunikací nebo vnějšími zvukovými či vizuálními podněty. Je jen na vás, abyste zjistili, co způsobuje štěkání vašeho psa, a podle toho se zachováte. především neváhejte s doprovodem veterináře nebo behavioristy.

Proč můj pes tráví čas tím, že všechno očichává?

Jaký materiál vybrat na misku pro vašeho psa?