Dobrý nebo špatný nápad? Vše, co potřebujete vědět

Měli byste spát se svým psem? To je otázka, která se pravidelně objevuje na rtech mnoha majitelů. Zatímco někteří jsou stoupenci těchto privilegovaných okamžiků, jiní si myslí, že je to spíše špatný nápad. Ale co to vlastně je?

Dobrý nebo špatný nápad?

Pro některé je spaní vedle psa zcela přirozenou praxí, zatímco pro jiné je to naprosto nemyslitelné! Ať je to jak chce, názory na věc se liší a každý se drží svých postojů…

To je tedy otázka, která rozděluje majitele psů i vědce. Zatímco někteří odsuzují nedostatek hygieny, který může vést k onemocnění, jiní poukazují na to, že spánek se psem může snížit stres a úzkost, a tím výrazně zlepšit naši pohodu a duševní zdraví. Takže by neexistovala správná odpověď. Vše záleží na psovi (hygiena, chování, zdraví atd.) a především na majiteli a jeho přání, či nikoliv, sdílet se zvířetem svůj pelíšek.

zívající pes
Kredity: Unsplash / Blake Lipthratt

Tipy a triky

Pozornost ! Spaní se psem není rozhodnutí, které by se mělo brát na lehkou váhu a v některých případech budete muset upřednostnit košík pro vašeho pejska. Pokud tedy chcete za každou cenu sdílet postel se svým psem, musíte dodržovat určitá pravidla:

  • Váš pes musí mít výbornou hygienu. Nesmí být například infikován blechami nebo parazity. Musí být čistotný, pravidelně ošetřovaný a očkovaný. Věnujte tedy zvláštní pozornost hygieně svého mazlíčka tím, že ho občas vezmete k ošetřovateli a denně ho vykartáčujete.
  • Váš furball musí být také v dobrém fyzickém zdraví, aby mohl bez bolesti skákat na postel a z ní.
  • S velkými psy, kteří potřebují hodně místa, je nejlepší nespát.
  • Nikdy nenechávejte psa spát v dětské postýlce! Nikdy nevíte, co se může stát.
  • Váš pes by měl respektovat váš osobní prostor. Do vaší postele by se měl dostat pouze tehdy, když mu to dovolíte. Je důležité, aby byl dodržen příkaz klování, aby se váš pes mohl dostat do vaší postele až poté, co ho pozvete.

A vy, jste spíše příznivci „spoluspání“ nebo si myslíte, že je to falešně dobrý nápad? Dej nám vědět !

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Moje štěně v noci pláče: 5 tipů, jak mu pomoci spát

Můj pes spí: 5 pozic, které odrážejí jeho náladu!

Sní psi? Odpověď je ano !

je to dobrá volba pro mého psa?

4 tipy, jak zabránit vašemu psovi zničit vaše rostliny