dělat jógu se svým psem

Také nazývaná „Ruff Yoga“, „Doga“ jednoduše znamená cvičit jógu se psem! Tato praxe se narodila v roce 2001 ve Spojených státech a v zemi se velmi rychle rozšířila. Dnes není doga stále příliš přítomná ve Francii, ale velmi praktikovaná v Severní Americe a také v Asii. Uklidňující přednosti jógy již není třeba dokazovat, tato disciplína může vám i vašemu psovi velmi dobře prospět!

Co je Doga?

Pes a paní dělá jógu
Kredity: Drazen-Zigic / iStock

Nebojte se, Doga není o tom, aby váš pes dělal akrobatické pózy nebo valčík! Je to spíše klidná a uklidňující disciplína který kombinuje několik praktik současně. Najdete zde zejména strečink, masáže a také meditace. Jógové pozice jsou prospěšné pro vás oba přizpůsobený svému psovi, aby s vámi mohl sdílet chvíle relaxace. Závislí na psech dokonce vysvětlují, že není nic příjemnějšího, než nechat si svého psa v póze mostu (nebo všech ostatních pózách) klidně nasadit na břicho. Tato disciplína také pomáhá podporovat pouto, které vás spojuje.

Mohou všichni psi cvičit dogu?

Pes dělá jógu venku
Kredity: iagodina / iStock

Samozřejmě bude jednodušší cvičit Dogu s malými psy. V závislosti na vaší síle však všichni psi jsou povoleni v této disciplíně! Polohy se prostě budou muset přizpůsobit podle vašich schopností vám oběma. Navíc se Doga někdy doporučuje pro starší psy, protože je jemnou praxí který se skládá ze spousty lehké masáže a protahování. Stručně řečeno, Doga je především o zábavě a relaxaci. Není třeba se ptát na tisíc otázek, pokud to chcete zkusit, jděte do toho! První sezení samozřejmě poslouží jako zkouška pro vašeho psa, protože byste ho samozřejmě neměli nutit, když se mu to nelíbí. Pokud se váš pejsek rozhodne spát uprostřed sezení, neruš ho. Doga je totiž především odpočinková záležitost!

Jaké jsou výhody Doga?

Pes na zádech své paní dělá jógu
Kredity: Jomkwan / iStock

Výhody Doga jsou četné a do jisté míry podobné těm, které přináší klasická jóga u lidí. V první řadě to umožňuje snížit stres a úzkost u psa a jeho člověka. Pokud se zúčastníte skupinové lekce, váš čokl jistě potká spoustu psích kamarádů, které bude také propagovat v socializaci. Doga je ujištěním o praxi a kompletní fyzické cvičení což zlepšuje krevní oběh a dýchání. Konečně, jak bylo uvedeno o něco dříve v článku, tato disciplína umožňuje především posílit vazbu a pouto, které vás spojuje s vaším milovaným pejskem.

Věděli jste, že hrozny jsou pro psy toxické?

Jaké mohou být obtíže při výchově psa v páru?