Cvičte se svým psem přitahování špičáků

Řízení je samostatná disciplína, při které pes táhne saně nebo jakékoli jiné zařízení, které lze táhnout. Tato disciplína umožňuje zejména vyzdvihnout specifické vlastnosti psů s velkou postavou. Pro svou velikost jsou totiž často vyčleněni do „klasičtějších“ kynologických disciplín, jako je agility. Řízení lze cvičit jak pro zábavu, tak pro soutěž.

Může váš pes cvičit přitahování?

Husky zapřažen k tažení saní
Kredity: Tatiana Terekhina / iStock

Aby váš pes mohl cvičit přitahování, musí splňovat několik fyzických kritérií. Úplně první je jeho velikost, protože v kohoutku musí měřit alespoň 50 centimetrů. Druhým bodem, který je třeba vzít v úvahu, je růst vašeho psa. Pokud váš mazlíček stále potřebuje růst, důrazně se doporučuje počkat, dokud nebude jeho růst dokončen, protože tahání více či méně těžkých břemen vašim zádům moc neprospěje. Váš pes by měl také navštivte svého veterináře zkontrolovat, zda je vše v pořádku a zda nejsou žádné kontraindikace praktikovat tuto disciplínu. Pokud váš pejsek splňuje všechna tato kritéria, pak je na správné cestě.

Sáňkovaní psi musí být také extrémně dobře vychovaní, protože budou muset hlavně reagovat na povely vydávané hlasem. Musí být také dostatečně disciplinovaní sledovat stopu et nenechat se rušit tím, co je obklopuje. Musí být také autonomní, aby byli schopni převzít iniciativu v kurzu. Konečně, váš pejsek bude muset být dostatečně tvrdý… ale to všechno dá práci!

Jaké vybavení je potřeba k nácviku zapřáhnutí psů?

Pes táhne čtyřkolku
Kredity: TRAVELARIUM / iStock

Chcete-li začít se spojkou, je nezbytné získat trakčního postroje. Ten musí být dokonale přizpůsoben morfologii vašeho psa, aby ho nezranil, když musí tahat těžká břemena. Pak budete potřebovat přerušovaná čára. Také se používá v canicrossu, je to vodítko, které obsahuje elastický prvek absorbující nárazy s vysokou tvrdostí. Snižuje otřesy a absorbuje různé otřesy chraňte záda svého psa.

Na druhou stranu, když přemýšlíme o zapřáhnutí, máme tendenci si představit psy táhnoucí saně ve sněhu, ale zapřáhnutí se cvičí v různých terénech. Váš pes tak bude moci táhnout různé stroje. Chcete-li začít, můžete trénujte to na kole nebo canivtt. Pak, pokud chcete investovat, můžete koupit lehká motokára pokud máte jen jednoho psa. Existují i ​​těžší motokáry. Umožní vám pracovat se třemi až šesti psy. Čtyřkolka a saně budou vhodnější pro skupiny minimálně 6 zvířat.

Jak trénovat stopování?

Pes táhne svého pána při běhu
Kredity: TRAVELARIUM / iStock

Jak bylo uvedeno dříve, je lepší se vyhnout zapřahání mladého psa, který nedorostl. S jeho výbavou ho však můžete začít bez problémů seznamovat například při procházkách. Nejprve vám poradíme praxe s odborníkem abyste se naučili správná gesta pro manipulaci se závěsem a pro bezpečnost vašeho psa. Později, dělejte krátké procházky a poté postupně prodlužujte dobu trvání. Trénink musí být poměrně pravidelný, aby se u vašeho psa rozvinuly svaly a síla.

4 důvody, proč vás váš pes olizuje

Recept na dýňové cukroví pro vašeho psa