co můžete dát svému psovi ke žvýkání?

Žvýkací činnost je základní potřebou vašeho psa. Aby to mohl uspokojit, existuje na psím trhu velké množství předmětů, ale ne všechny jsou nutně vhodné. Abychom vám to usnadnili, připravili jsme pro vás krátký výběr toho nejnutnějšího, co musíte mít ve své skříňce na cukroví!

Opatření, která je třeba přijmout

Žvýkací předměty nejsou ne bez rizika pro vašeho psa: střevní obstrukce, průjem, zlomenina zubu, poranění uvnitř tlamy atd. To je důvod, proč předtím, než svému psovi něco dáte, je třeba učinit několik opatření. Pro začátek vždy přizpůsobte to, čemu dáváte velikost vašeho psa. Je zřejmé, že nebudete dávat čivavě obrovský buvolí roh. Pak také přizpůsobte texturu objektu podle zdraví ústní dutiny, síla čelisti a věk vašeho mazlíčka. Starému psovi se slabými zuby tedy paroh nedáte. A konečně, aby nedošlo k nehodě, vždy dávejte pozor na svého psa, když mu poprvé představíte žvýkací předmět.

Co můžete dát svému psovi ke žvýkání?

Objevte tři možnosti žvýkání, které můžete svému psovi bez obav podávat. Zařadili jsme je od nejtěžšího po nejméně těžké. Nezapomeňte tedy svého mazlíčka sledovat, aby nedošlo k zlomenině zubu na nejtvrdších částech.

pes žvýká jelení paroh
© Hoard11 – iStock

jelení paroh

Jelení parohy jsou obecně vyrobeny z přirozený pád paroží jelena. Nejsou tedy zpracovány. Jelení parohy jsou velmi odolné, a proto vašemu zvířeti nabídnou dlouhou dobu žvýkání. Aby tam však nenechal tesák, nabídněte ho ve formě sekcí jen když má silnou čelist. Pro menší psy nebo psy s křehčím zdravím úst se rozhodněte pro nařezané dřevo.

Buvolí roh

Buvolí roh je obecně velmi oblíbený u našich psích přátel, ale o něco méně u jejich lidí. V důsledku, je velmi voňavá, který je pro vašeho psa velmi chutný, ale pro vás může být otravný. Buvolí roh je o něco méně tvrdý než jelení paroh, ale buďte opatrní u psů s křehkými zuby.

Sušené vepřové a hovězí uši

První věc, kterou je třeba vědět, uši se skládají z chrupavky a kůže. Jsou proto velmi bohaté na kolagen, který je nestravitelný protein od psů. Bude proto nutné distribuovat toto jídlo s mírou, aby se zabránilo výskytu průjmu. Kromě toho mají psi tuto pochoutku obvykle velmi rádi příjemné na žvýkání.

Samozřejmě můžete svému psovi dopřát i skvělou klasiku: kosti. Navíc, pokud máte zájem, máme článek věnovaný tomuto tématu.

Rostlinné alternativy

Pokud si chcete vybrat rostlinnou alternativu, která je stejně účinná pro vašeho psa, je to zcela možné! Objevte olivové dřevo a kořen vřesu.

pes žvýká kus dřeva
© marc chesneau – iStock

olivové dřevo

Olivové dřevo obvykle přichází ve formě tyče, podobně jako ta, se kterou posíláte svého psa, aby si s ní hrál. Má však zvláštnost bytí sušené, broušené a poté lehce vyluhované v olivovém oleji aby si váš pes při žvýkání neublížil třískami. Je dokonale vhodný pro všechny psy, pokud zvolíte olivové dřevo přizpůsobené velikosti vašeho čoklu. Nicméně, dřevo může být méně chutné pro něj jen prasečí ucho. V takovém případě jej můžete znovu vyluhovat v olivovém oleji nebo rychle namočit do lososového oleje.

Kořen vřesu

Stejně jako olivové dřevo je kořen vřesu dobrou zeleninovou alternativou k jiným žvýkacím předmětům. Jeho úprava je téměř stejná jako u olivového dřeva, to znamená, že se suší, brousí a obvykle vyluhuje v olivovém oleji. Předtím se také upravuje ve vroucí vodě, aby se zbavila tříslovin. Sklizené rozumně, kořeny vřesu jsou hračka přírodní, trvanlivé a šetrné k životnímu prostředí.

jak přimět svého psa, aby žil s vaším koněm?

Objevte výhody extraktu z grapefruitových jadérek pro vašeho psa