alternativa, jak se vyhnout napomínání vašeho psa

Když váš pes udělá nějakou hloupost, pravděpodobně jste si zvykli mu nadávat. Je to zcela přirozený reflex a není na něm nic špatného. Pokud se však chcete pokusit svého psa vychovávat pozitivněji, existuje technika, která se osvědčila u mnoha pejsků. Už jste někdy slyšeli o pozitivním spínači? To je to, o čem s vámi dnes budeme mluvit!

Co je to pozitivní spínač?

Labrador udělal něco hloupého
Kredity: Chalabala / iStock

Pozitivní přepínač může být nejlepším způsobem, jak upoutat pozornost vašeho mazlíčka, když dělá něco, co nechce. Místo toho, abyste křičeli jméno svého psa, což má být něco pozitivního, je cílem upoutat jeho pozornost jiným způsobem. Vyhýbáme se také „Stop! “ nebo „Ne! které mají jistě význam zákazu, ale které nejsou vůbec výchovné.

Konkrétně, abyste svému psovi nenadávali, jednoduše ho pozitivně vyrušíte v tom, co dělá. Může to být slovo nebo dokonce hluk, pokud je to příjemné. Cílem není vystrašit ani vašeho mazlíčka. Tento povel bude mít za cíl zabránit psovi začít chování, které považujete za nežádoucí. Tímto způsobem vystavíte své zvíře hluku, který pro něj bude znamenat „Přestaňte s tím, co děláte, a pojďte za mnou“. Když se zamyslíte, je to nejpozitivnější, a proto nejproduktivnější způsob pro vás a vašeho psa. Tímto způsobem si udržíte vztah důvěry a harmonie.

Proč a kdy jej použít u vašeho psa?

Pes dostává vynadáno poté, co udělal něco hloupého
Kredity: SeventyFour / iStock

Když řeknete „Ne! k vašemu zvířeti, je to zastavit zakázané chování, které vás obtěžuje, nebo dokonce proto, že jste právě v tuto chvíli ve stavu stresu. Váš pes však není na toto „Ne! který se čas od času během dne vyskytuje. Může to dokonce dostat vašeho mazlíčka do stavu stresu, protože se neobtěžujete vysvětlit mu jeho chování. Navíc si vás pes spojí s trestem a to mu nezabrání začít znovu ve vaší nepřítomnosti, protože tam nebudete, abyste ho napomenuli. Zde je zajímavý pozitivní přepínač. Požádáte svého psa, aby nahradil nežádoucí chování, které dělá, něčím pozitivním.

Kdy použít pozitivní spínač u vašeho psa? No například zabránit mu jít za psem bez vašeho svolení na procházce, zabránit mu vzít si boty pokaždé, když přijdete domů nebo ho vyrušit, když začne skákat na souseda, který se na nic neptal. . Po pravdě řečeno, existuje tolik chování považovaných za nežádoucí, kolik je majitelů psů. Budete znát lépe než kdokoli jiný důvody, proč byste mohli přijmout pozitivní přepínač.

Jak si vybrat svůj pozitivní spínač?

Šťastný pes dává tlapu své paní
Kredity: Eva Blanco / iStock

Výběr pozitivního spínače, který budete se svým psem používat, není příliš složitý. Nejdříve, musí to být něco jednoduchého, aby to váš pes dobře integroval. Také velmi důležité, slovo, které si vyberete, vás musí při vyslovení uvést do pozitivního emocionálního stavu. To vám umožní zůstat v pozitivním přístupu k výchově vašeho pejska a on to pocítí. Může to být vtipné slovo, které se vám líbí, nebo zvuk úst (líbání) nebo dokonce píšťalka. Všechno je možné, pokud je to příjemné pro vás i vašeho psa.

Samozřejmě, veškerá kondice dá práci. Nečekejte, že váš pes okamžitě zachytí váš pozitivní spínač! Pokud chcete trénovat, zde je jedna z metod, kterou si můžete osvojit.

Vyrobte si vlastní 100% přírodní šampon pro svého psa

Naučte svého psa pozitivní spínač ve 3 krocích