5 tipů, jak udržet doma čistotu se psem

Když se stanete majitelem pejska, udržet jeho interiér bez poskvrny není zdaleka snadné. Kromě toho, pokud jste domácí maniak, musíte si být vědomi toho, že se psem nemůžete mít neustále dokonale čistý dům. Zachování hygieny vašeho domova i pohody vašeho psa je však možné! Zde je několik tipů pro správné soužití se svým čtyřnohým přítelem.

1- Vykartáčujte svého psa

Hledání vlasů všude vás může přivést k šílenství! Je to však trochu hra, když si vezmete pejska domů, protože jejich pádu bohužel nezabráníte. Tento přirozený proces probíhá několikrát ročně během takzvaného pelichání. Ideální je proto zvíře pravidelně kartáčovat, abyste odstranili odumřelé chlupy dříve, než dopadnou na vaši dokonale čistou podlahu.

2- Vakuum

pes vleže sleduje svého pána, jak vysává
© Andrey-Maximenko – iStock

Tento trik dává smysl a přitom je to právě váš vysavač, který bude nejúčinnější v udržování čistoty vašeho interiéru. Skutečně, čím více ji budete pravidelně míjet, tím méně budou mít chloupky čas usadit se a usadit se ve vašem oblečení a prádle. Vyberte si výkonný vysavač, nejlépe kanystrový model se sáčkem. Bezsáčkové vysavače mají totiž tendenci rychle ztrácet výkon.

3- Zakázat přístup do určitých místností

Pokud jsou místnosti, kde chcete mít psí chlupy bez chlupů, jako je ložnice nebo koupelna, nejjednodušším způsobem je nechat je venku. Vaše ložní prádlo tak zůstane bezvadné, stejně jako ručníky v koupelně. Pokud má váš dům jedno nebo více podlaží, můžete omezit přístup vašeho psa pouze do přízemí. Samozřejmě to musí být obývací pokoj, ve kterém jste většinu času, jinak bude váš pejsek velmi nešťastný!

4- Použijte lepicí válečky

mladý muž ukazuje lepicí pásku pokrytou vlasy se svým psem vedle ní
© Irina-Kashaeva – iStock

Co může být ráno otravnějšího, když se opozdíte, než si rychle obléct černý kabát pokrytý chlupy? V tomto případě vám může den zachránit lepicí váleček! Přetočte válečkem přes všechna místa oděvu pokrytá vlasy a máte hotovo. Hodí se také například pro domácí prádlo nebo látkovou pohovku.

5- Použijte aviváž

Další trik, jak zbavit oblečení psích chlupů: aviváž. Dejte trochu do rozprašovače se stejným množstvím vody a poté nastříkejte přímo na oblečení nebo jakýkoli jiný textilní povrch. Poté pomocí hadříku z mikrovlákna provádějte krouživé pohyby.

Recept na dýňové cukroví pro vašeho psa

Můj pes žere trávu, aby se očistil: mýtus nebo realita?