5 nápadů na stylové hry, jak si užít zábavu se svým psem

Váš čokl žije ve světě pachů, které dokáže vyčenichat díky svému vysoce vyvinutému čichu. Tato přirozená schopnost je nezbytná pro rovnováhu vašeho psa. Právě z tohoto důvodu vám pravidelně připomínáme, abyste svého psa nepouštěli jen na zahradu. Má neustálou potřebu čichat nové vůně, tak proč nespojit podnikání s potěšením tím, že mu nabídneme hry, které stimulují jeho čich? Zde je 5 flairových her, které se společně pobaví!

Hra 1. úrovně: která ruka?

Psi očichávají lidskou ruku
Kredity: Aleksandr Zotov / iStock

Je pravděpodobné, že už jste si to užili se svým psem. Toto už nemůže být jednodušší hra spočívá ve schovávání pamlsku v jedné z vašich rukou se zavřenou pěstí. Pamlsek můžete svému psovi ukázat předem, ale nikdy ho nesmí vidět ve vašich rukou. Jakmile je pamlsek schovaný, předložte svému psovi ruce a požádejte ho, aby ho hledal. Pokud pamlsek najde, dejte mu ho a dejte mu vědět, že se mu to povedlo, s „Ano!“ „. Pokud udělá chybu a vybere špatnou ruku, ukažte mu pamlsek, ale nedávejte mu ho. Cvičení můžete opakovat tolikrát, kolikrát chcete, pokud ho to zajímá. Pokud jste doprovázeni, můžete zvýšit úroveň obtížnosti přidáním jednoho nebo více párů rukou!

Hra úrovně 2: poháry

Pes očichává a hledá v dřevěných kostkách
Kredity: Aksakalko / iStock

Tato hra je o něco pokročilejší verzí než předchozí hra, ale princip zůstává stejný. Získejte 3 papírové kelímky. Brýle také poslouží, ale pokud je váš pes velmi nadšený, mohl by jednu rozbít a zranit se. Schovejte pamlsek pod jednu ze sklenic a nechte svého psa, aby ho našel. Můžete také svému psovi ukázat, pod kterou sklenicí pamlsek je, a poté mu je míchat před očima. Tento cvik je složitější, protože vyžaduje, aby byl pes pozorný a nepoužíval už jen nos. Zpočátku, pokud váš pes najde správný nápoj, můžete mu pomoci s přístupem k pamlsku. Kousek po kousku ho nechte dělat tak, aby pochopil, že je na něm, aby na skleničku zatlačil špičkou nosu. Můžete také hrát tuto hru s jednou z jeho hraček a kartonem místo kelímků.

Hra 3. úrovně: schovávaná

pes s malou dívkou schovává
Kredity: UserGI15613517 / iStock

Chcete-li začít, nechte svého psa sedět a čekat v místnosti. Pokud váš pes nemůže zůstat v klidu, požádejte někoho, aby ho držel, zatímco se budete schovávat. Zpočátku volte jednoduché úkryty. Za dveřmi nebo jen ve vedlejší místnosti. Zůstaňte v klidu a nevydávejte zvuky, které by mohly prozradit váš úkryt. Jakmile váš pes pochopí princip, můžete si dovolit vybírat úkryty o něco složitější. Například za závěsem, pod postelí nebo venku v keři. Nejdůležitější je zasypat psa objetím a pochvalou, když najde vaši skrýš! To ho ještě více motivuje, aby vás vyhledal.

Pozornost, Ne všichni psi mají rádi tyto typy her, zejména psi s úzkostí z odloučení. Vidět, jak mizíte, je nemusí vůbec pobavit, spíše je vystresuje. dále ačkoli je to vzácné, některým psům může být jedno, kde jste se schovávali. Pokud po 3 minutách neuslyšíte, že vás pes hledá, vyjděte ze svého úkrytu a zcela jistě ho uvidíte, jak leží v košíku nebo si tiše ohlodává kost. V tomto případě pro něj tato hra určitě není jako stvořená, ale nic vám nebrání si zážitek zopakovat později!

Hra úrovně 4: najděte svou misku!

Jack Russel očichává svou misku
Kredity: Photoboyko / iStock

Když je čas na jídlo, místo toho, abyste psovi plnili misku každý den na stejném místě, přesuňte ji. Nejsložitější bude připravit vašemu psovi misku nenápadně. Po umístění na místo v domě požádejte svého psa, aby hledal svou misku. K tomu použijte slova, která je zvyklý slyšet, když ho krmíte: „Budeme jíst? “, „Kde je večeře? „. Povzbuďte ho, aby hledal svou misku! Tato hra je docela zajímavá, aby naučila trpělivosti pejsky, kteří jsou příliš nenasytní. Na druhou stranu je třeba se mu vyhnout u psů, kteří jsou trochu příliš úzkostliví, protože tento lov by mohl více rušit.

Expertní úroveň: vyčmuchání stezky pomocí Mantrailingu

pes vonící trávou
Kredity: LorenzoPatoia / iStock

Tuto hru jsme ohodnotili jako expert, protože vyžaduje trochu organizace, ale ve skutečnosti je přístupná všem psům. Mantrailing je disciplína, která pochází přímo ze Spojených států. Skládá se z vycvičte svého psa, aby našel pohřešované lidi zavoláním na jeho přirozené stopovací schopnosti. Tato činnost se obvykle odehrává na vyhrazeném místě. Pokud ale svého psa dobře znáte, můžete se zabavit schováním kamaráda v lese. Aby mohl začít hru, musí být přinucen cítit oděv nebo předmět napuštěný vůní hledané osoby. Jakmile váš čokl dobře očichal, je to pryč, nechte ho, aby šel hledat oběť. Jakmile ho najdete, nezapomeňte ho odměnit!

To je něco, co si užijete se svým čtyřnohým přítelem! Využití přirozených schopností vašeho psa při hraní je důležité pro jeho rovnováhu. Navíc mu umožňuje jejich rozvoj.

Proč se můj pes otáčí před spaním?

Speciální recept na psí sušenky ve tvaru ječného cukroví na Vánoce