5 aktivit, které můžete dělat se svým psem, když prší

Deštivé dny nejsou vždy nejpříjemnější na procházku vašeho pejska. Někteří psi nemají déšť vůbec rádi. Jak tedy během čekání, až přejde liják, zaměstnat svého čtyřnohého přítele? Zde je několik aktivit, které stimulují vašeho psa a posílí pouto mezi vámi.

1- Hrajte se svým psem na schovávanou

německý ovčák skrývá oči svými tlapami
© SeventyFour – iStock

Jedna z nejjednodušších her, kterou si můžete doma nastavit, je schovávaná. To vašemu psovi umožní namáhat se jak fyzicky když poběží domem a hledá tě, ale i intelektuálně, protože se bude muset soustředit a využít svůj talent. Vyčmuchání stopy je pro vašeho psa skutečně duševní náklad. Takže, abyste obsadili svého pejska v deštivém dni, není nic lepšího než hra na schovávanou. Požádejte svého psa, aby klidně zůstal v jedné místnosti, zatímco vy se schováte v jiné. Pokud máte s sebou další osobu, nechte ji, aby obsadila vašeho psa, zatímco najdete úkryt. Až budete dobře ukryti, nechte svého pejska pronásledovat vás! Nezapomeňte mu poblahopřát když tě najde.

Můžete také vytvořit jinou verzi schovávaného s pamlsky. Schovejte je na různá místa ve svém domě a motivujte svého psa, aby je hledal.

2- Dopřejte svému psovi masáž

pes ležící na zádech a jeho pán se mazlí
© VSFP – iStock

Tato malá aktivita se nemá dělat jen v deštivých dnech, ale co nejčastěji! Masáže jsou skutečný okamžik pozornosti, uvolnění a něhy které dáte svému psovi. To jen posílí váš vztah a vaši spoluúčast. Neváhejte tedy nabídnout svému pejskovi sezení pohlazení, pokud ten kontakt samozřejmě ocení. Chcete-li to provést, nechte ho ležet na boku. Začněte tím, že mu jemně masírujete hlavu, uši, tlapky, pak sestup podél hřbetu ke kořeni ocasu a skončete zadníma nohama. Buďte jemní a příliš nezdůrazňujte kostnaté partie. Masité partie jako stehna můžete masírovat déle. Jakmile je jedna strana hotová, požádejte ho, aby se otočil, nebo ho jemně uchopte za tlapky, abyste ho kolébali a masírovali druhou stranu.

Pokud máte zájem, vězte, že existují kurzy a školení, jak se naučit masírovat svého psa!

3- Činnost, kterou má strávit psychicky

pes, který poslouchá rozkazy své paničky
© Halfpoint – iStock

Chcete-li svého psa zaměstnat v dešti, můžete zapracovat na některých nových cvičeních. Uvidíte, že intelektuální stimulace psa ho unaví téměř stejně jako venkovní procházka, i když únava nebude stejná. Navíc to umožní dělat to doma a ne venku aby byl váš pes koncentrovanější. Takže můžete získat všechno! K tomu potřebujete jen pár pamlsků a oblíbenou hračku vašeho pejska. Vyberte si nové cvičení, které ho naučíte : předvést se, posadit se, lehnout si, potřást si rukou, ustoupit, válet se atd. A soustřeďte se jen na toto cvičení, nenechte se zahltit snahou naučit ho tři triky najednou. To vašemu psovi bere hodně energie, takže se také ujistěte, že sezení netrvá hodiny.

A jakmile udělá malý krok správným směrem, odměnit ho ! Vždy musíte svého psa dostat do situace úspěchu.

4- Zahrajte si bonneteau s pamlsky

pes hledá pamlsek před třemi poháry
© Photoboyko – iStock

Nebojte se: cílem zde není ošidit svého psa! Velmi dobře známá, bonneteau je hloupá hra, která se dokáže zcela přizpůsobit stimulaci psa. Začněte tím, že se vyzbrojíte několika šálky. Ukažte svému psovi nějakou granuli nebo pamlsek, který schováte pod jednu z nich. Smíchejte je a nechte svého psa, aby se pokusil najít pamlsek. Pokud uspěje, neváhejte mu ukázat svou hrdost a radost! Pokud je hra pro vašeho chamtivého čoklíka příliš jednoduchá, zvyšte úroveň obtížnosti přidáním pohárů.

5- Stejně čelit dešti!

pes a jeho pán v dešti
© Chalabala – iStock

Pokud se váš pes nebojí deště, nic nenahradí opravdovou procházku kalužemi a břečkou! V případě potřeby jej vybavte malým nepromokavým pláštěm. Ať už prší, fouká nebo sněží, každodenní procházka vašeho psa je nezbytná, takže můžete čelit i dešti. Opravdu, pro jeho pohodu musí váš pes chodit ven, cítit nové pachy, setkávat se s jinými psy atd. Vezměte tedy odvahu do obou rukou a myslete na dobrý čaj nebo horkou čokoládu, která vás čeká po návratu!

Recept na trhavé párkové tyčinky pro mlsné psy

Proč můj pes tráví čas tím, že všechno očichává?