4 tipy, jak zabránit vašemu psovi zničit vaše rostliny

Mnoho z našich malých chlupáčů miluje rostliny… Bohužel se o ně nestarají stejně jako my! Už vás nebaví vašeho psa okopávat vaše rostliny nebo jíst vaše květiny? Uvnitř i venku nemají s našimi rostlinami slitování. Možná vám jeden z našich cenných tipů umožní prodloužit životnost vašich milovaných rostlin.

1. Vychovávejte ho odmala

Nejúčinnějším řešením, ale také nejobtížněji realizovatelným je výchova psa/štěněte hned po příchodu k Vám domů. Právě při učení základů musí být toto pravidlo stanoveno, a to zákaz dotýkat se rostlin. Kromě toho, že se vystavuje nebezpečí, protože mnoho rostlin je pro psy toxické, ničí váš čokl veškeré vaše úsilí, aby vaše rostliny vypadaly pěkně a zdravě. Nezapomeňte to tedy co nejdříve začlenit do jeho vzdělávání.

venku vzrušený malý pes
Kredity: Pixabay

2. Použijte repelent

Aby se pes k rostlinám nepřiblížil, můžete použít repelent. Pro zdraví vašeho psa a respekt k životnímu prostředí (a rostlinám) je vhodnější, aby byl přirozený. Psi nesnesou některé pachy jako citronová šťáva nebo pepř. Můžete proto zkusit aplikovat jedno nebo druhé v květináči s vodou poblíž vaší rostliny. Případně můžete položit plátky citronu nebo pomeranče přímo na špínu, než se pokusíte svého psa odehnat. Někteří psi to však neberou v úvahu a stále se vrhají na rostliny…

3. Umístěte rostliny vysoko

Pokud váš pes po mnoha pokusech pokračuje ve svých nesmyslech, doporučujeme vám použít radikální řešení, a to umístit rostliny na nepřístupná místa, například do výšky. Rostliny můžete umístit i do místnosti, kam váš pes nemá přístup, nebo instalovat ochranné zábrany, pokud jde o venkovní rostliny. To je jistě nejlepší řešení pro záchranu vašich rostlin!

4. Rozptylte svého psa, abyste mu zabránili poškodit vaše rostliny

Pokud máte to štěstí, že jste často doma, můžete svého psa co nejvíce rozptýlit, aby na existenci vašich rostlin zapomněl. Ano, ve většině případů, pokud psi vypouštějí páru na naši vegetaci, je to především proto, že se nudí, má nedostatek pohybu nebo je vzrušený. Hračky nebo hry s vámi tak posoudí jistě zajímavější než rostliny. Aby ho hračky neomrzely a neomrzely, radíme je pravidelně nabízet.

hračka psí tlamy
Kredity: Pixabay

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Dobrý nebo špatný nápad? Vše, co potřebujete vědět

6 zlatých pravidel pro bezpečné venčení mého psa bez vodítka