4 řešení, jak udržet svého psa během prázdnin

Vyrazit na výlet se psem nelze improvizovat! A pokud si ho bohužel nemůžete vzít s sebou, zařizování jeho opatrovnictví vyžaduje také trochu organizace. Bude skutečně nutné vymyslet řešení, aby vše v době vaší nepřítomnosti proběhlo v pořádku. V závislosti na jeho charakteru budou některé metody péče o dítě vhodnější než jiné. Objevte 4 řešení, aby byl váš milovaný společník šťastný a nic mu během vaší nepřítomnosti nechybělo!

1- Nechte svého psa hlídat milovanou osobou

Prvním řešením a nejjednodušším, pokud vaše rodina nebo přátelé milují zvířata, je nechat se o ně starat některý z vašich příbuzných. Čím více vaše zvíře zná člověka a prostředí ve kterém se bude vyvíjet během vaší nepřítomnosti, ten lepší. Vyhnete se tak stresu vašeho mazlíčka, který by skončil na místě, které nezná. Uklidňující a uklidňující přítomnost člena rodiny nebo přítele, kterého dobře zná, mu pomůže cítit se jako doma. Tento způsob péče by měl být preferován pro nedobrodružné, plaché a úzkostné psy při představě změny prostředí. To umožňuje jejich zabezpečení za předpokladu, že máte naprostou důvěru v osobu, které své zvíře svěřujete!

2- Najměte si hlídače pro vašeho psa

venčení psa s osobou
© alexei_tm – iStock

Pokud váš pes snáší samotu docela dobře a je naprosto spokojený s několika návštěvami denně, může být skvělým řešením najít si hlídače! Přestože byly dříve vyhrazeny pro městské oblasti, objevuje se stále více platforem. Ty nyní nabízejí své služby péče o děti mimo velká města. Ať už žijete ve městě nebo na venkově, budete mít není problém najít hlídače ve vašem okolí. Kromě toho hlídači zvířat obecně nabízejí dva typy služeb: vyzvednutí vašeho mazlíčka u nich doma nebo návštěvu přímo u vás. Pokud máte o dané osobě nějaké pochybnosti, první schůzka je obvykle možná!

Na druhou stranu, v závislosti na ceně hlídače, to může mít více či méně významné náklady. Ale blaho vašeho milovaného pejska je k nezaplacení Není to ono ?

3- Nechte svého psa doma

Výhodou tohoto řešení je, že vaše zvíře nebude pravděpodobně rušeno změnou prostředí. Pokud však váš mazlíček nesnese samotu, což se u psů často stává, nechávat ho samotného není opravdu dobrý nápad. V tomto případě, možná budete moci požádat někoho blízkého, aby přišel čas od času se ujistit, že je vše v pořádku. Poté může vyměnit misku na vodu, v případě potřeby ho vyndat a vrátit nějaké granule. Také se zamyslete zabezpečte svůj domov před odchodem zavřením dveří skříní nebo jiných místností, ve kterých by se mohly nacházet nebezpečné předměty.

4- Dejte svého psa do psího penzionu

pes v kotci
© Halfpoint – iStock

Ačkoli je to velmi užitečné, pokud nemáte jiné možnosti, nástup na palubu není řešením úschovy, které bychom nejvíce doporučovali. I když je tam personál obecně velmi kompetentní, prostředí penzionu opravdu není vhodné pro všechny psy. Pokud je váš chlupatý kamarád za všech okolností dobrodružný a pohodový, jistě nebude žádný problém. Nicméně, u úzkostných zvířat je třeba se tomuto způsobu péče vyhnout. Pokud máte příležitost, zvažte předem návštěvu struktury, která potenciálně pojme vašeho pejska. Nakonec byste měli vědět, že penzion je nejdražším řešením ze 4 řešení, která zde nabízíme.

Kde koupit granule podle vašeho rozpočtu?

Zažívá váš pes chuť stejně jako vy?