3 tipy, aby to šlo lépe

Podle průzkumu je v současnosti ve Francii kolem 8 milionů psů. Mezi těmito mnoha psy musíme čelit faktům: jen velmi málo z nich má s sebou celý den svého člověka. Pokud se navíc ocitnete v tomto článku, určitě patříte, stejně jako většina pejskařů, k těm, kteří pracují a nejsou pro svého pejska příliš dostupní. Nebojte se, mít psa a pracovat se naštěstí neslučují! Aby vše dobře dopadlo pro pohodu vašeho čtyřnohého přítele, lze zavést pár malých triků.

Naučte svého psa, aby zůstal sám

Pes sám doma s hračkami
Kredity: TeamDAF / iStock

Nikdy to nemůžeme dostatečně opakovat: pes je společenské zvíře. Žije, aby mohl být s vámi a váš odchod je pro něj velkým stresem. Z tohoto důvodu je velmi důležité naučit svého psa, aby zůstal sám. Především by se nemělo nechávat dlouhé hodiny přes noc samotné. Nejlepší je začít s tímto učením v raném věku. Chcete-li začít, nechte pár minut a poté postupně prodlužujte dobu vaší nepřítomnosti. Abyste ho zaměstnali, neváhejte mu nechat mnoho hraček. Měly by být výjimečné: neměly by to být hračky, se kterými si váš pes hraje každý den. Budou vyhrazeny pouze na dobu vaší nepřítomnosti, aby o vašeho psa neztratili zájem.

Dalším důležitým detailem je bagatelizace vašeho odchodu. Z čeho se skládá? Váš pes vás každý den sleduje, jak si obouváte boty, oblékáte kabát a berete klíče. Moc dobře proto ví, co to znamená, a může ho to nesmírně stresovat. Cílem je proto tyto rituály prolomit „falešnými začátky“. Můžete si například obout boty a kabát, vzít si klíče… na pohovku! Můžete také nenuceně odejít, aniž byste si nazouvali boty a nechali psa na pár minut. Tímto způsobem porušíte tyto rituály, které tak již nebudou pro vašeho psa zdrojem stresu.

Nakonec nezapomeňte vzít svého psa ven každý den. Udělejte si čas vezměte ho na procházku ráno před odchodem a večer, když přijde z práce. Pokud je to pro vás možné, ideální je vyndat ho také o polední pauze. Váš pes musí chodit ven alespoň 30 minut denně a to nemluvíme o zahradě! Výstup musí proběhnout venku, protože Čichání pachů je pro vašeho psa také způsob, jak cvičit. Při odchodu tak bude klidnější.

Jak dlouho můžete nechat svého psa samotného?

pes, který roztrhal plyšáka
Kredity: TatyanaGl / iStock

Otázka mnoha majitelů je, jak dlouho mohu nechat svého psa doma samotného? A na to je velmi těžké odpovědět… Čím méně, tím lépeale bohužel ne každý má tu možnost vyžehlit svého psa během dne. Samozřejmě můžete vzít v úvahu věk vašeho psa. Pokud se jedná o štěně, je zřejmé, že nemůže zůstat dlouho samotné. Dospělý pes, který je již zvyklý být sám, může zůstat sám i několik hodin. Starší pes však může mít větší potíže s udržením se zpět, a proto bude muset být pravidelněji venčen.

Z lze vzít v úvahu mnoho kritérií a nejlepší je přizpůsobte se svému psovi. Pozorujte jeho chování: má sklon být destruktivní? V tomto případě je to tak, že mu to nevyhovuje. Zůstává klidný a vyrovnaný, když odcházíte? Váš pes si na to určitě zvykl, ale to neznamená, že ho můžete nechat 10 hodin v kuse! Je proto velmi důležité naučit svého psa, aby zůstal sám. Pokud chcete vědět, jak se chová ve vaší nepřítomnosti, můžete se rozhodnout pro kameru. Některé vám dokonce umožňují interakci se psem, což vám umožňuje zaměstnat ho na dálku.

V průměru je to nejlepší nenechávejte svého psa samotného déle než 4 až 6 hodin. Je třeba chápat, že váš pes se o sebe musí postarat a především se také musí zdržet podnikání! Vidíte, že vám trvá 6 hodin, aniž byste šli do malého rohu? Studna! To je to, co mnoho psů denně zažívá… takže pokud někdy jednoho dne najdete čůrat v rohu domu, nenadávejte svému zvířeti! Udělal, co mohl, ale byla jsi to ty, kdo ho nejspíš nechal na pokoji příliš dlouho.

Proč si nenajmout hlídače psů?

Psí hlídač venčení psů
Kredity: Sam Thomas / iStock

Pokud opravdu nemáte možnost se přes den vrátit ven vyvenčit psa, proč nezvolit hlídače? Velmi časté v anglosaských zemích, hlídač je člověk, který se o vašeho pejska přijde postarat ve vaší nepřítomnosti. V Anglii totiž není nic neobvyklého potkat v parcích člověka s tuctem psů v ruce! Tato služba je samozřejmě zpoplatněna a nabízí ji specializované odborné firmy, ale ve svém doprovodu můžete najít i hlídače! Podle hlídače psů a co chcete, služby se liší. Někteří mohou strávit jen 30 minut denně vycházením ven a hraním si se svým psem. Jiní mohou přicházet na několik hodin, aby ho například nakrmili, nebo mu prostě dělali společnost ve vaší nepřítomnosti.

Celkem, je nezbytné, aby se váš pes naučil být sám od malička postupně. Není to něco, co by mu mělo být uloženo přes noc, protože za těchto podmínek se zdá zřejmé, že to dopadne špatně…

proč můj pes spolkne všechno a cokoliv?

Věděli jste, že hrozny jsou pro psy toxické?