3 recepty na pamlsky pro psy s podzimními příchutěmi

Brzy vám dojdou pamlsky? Tak proč si je nevyrobíte sami, místo abyste kupovali nové? I k tomu je návrat podzimu vhodný! Opravdu, krásné oranžové odstíny, skoky v hromadách uschlého listí, hřejivé kaštany a vůně dřevěného ohně nás inspirují. Rychle objevte tyto 3 krásné recepty se sladkými příchutěmi, které potěší chuťové buňky vašeho pejska.

Žvýkání sladkých bramborových hranolků

Začneme tou nejjednodušší pochoutkou, která se dá vyrobit, protože vyžaduje pouze jednu a jedinou přísadu: sladké brambory!

Seznam ingrediencí:

 • Jeden nebo dva sladké brambory v závislosti na tom, kolik chcete udělat.

Instrukce :

 1. Začněte předehřátím trouby na 200 stupňů.

 2. Dále se pusťte do čištění sladkých brambor. V tomto receptu budeme udržet jejich kůži která je bohatá na živiny. Můžete proto použít malý kartáček, aby bylo čištění ještě efektivnější.

 3. Nyní nakrájejte batáty asi na hranolky 1 cm tlustý jak dlouho budeš chtít. Pokud chcete například dlouhé tyčinky, rozřízněte batáty podélně. Pokud jde o tloušťku, dejte pozor, abyste je nepoužili příliš tenké, aby vaše batátové tyčinky příliš neztvrdly.

 4. Po podrobnostech položte hranolky na plech vyložený pečicím papírem. Pečte je pro 3 hodiny o. Nezapomeňte je obrátit, aby rovnoměrně oschly.

 5. Po uvaření je nechte vychladnout a uložte do vzduchotěsné nádoby. Váš pes je bude moci zkonzumovat během 2 až 3 týdnů.

Sušenky z dýně a slaniny

Opravdová ikona podzimu, dýně potěší chuťové buňky vašeho pejska, zvláště když je v tomto receptu kombinována se slaninou!

Seznam ingrediencí:

 • Dvě vejce
 • 170 g rozmačkané dýně
 • 100 g vařené a nasekané slaniny
 • 300 g celozrnné mouky
 • 60 g arašídového másla

Instrukce :

 1. Začněte tím, že do mísy dáte vejce, arašídové máslo a dýni a rozšleháte je homogenní směs. Přidejte slaninu a znovu promíchejte.

 2. Dokončete těsto přidáním mouky krok za krokem aby to nebylo příliš náročné na práci. Těsto se musí dobře odlepovat od okrajů mísy a nesmí se lepit.

 3. Na pomoučené ploše válečkem vyválejte těsto tloušťka 5 mm o. Pomocí vykrajovátka na cukroví vykrajujte z těsta sušenky. Pokud nemáte, můžete použít i sklenici.

 4. Sušenky dáme na plech vyložený pečicím papírem a upečeme 30 až 35 minut na 180 stupňů. Měly by být lehce zlaté. Můžete je uchovávat měsíc ve vzduchotěsné nádobě.

Jablečné a brusinkové sušenky

Další podzimní příchutě: jablko a brusinky! Kromě toho, že jsou tyto malé červené bobule velmi oblíbené u našich psích přátel, jsou plné vitamínů a antioxidantů.

Seznam ingrediencí:

 • Jablko
 • 150 g brusinek
 • ¼ lžička skořice
 • 350 g celozrnné mouky
 • 85 g javorového sirupu nebo melasy

Instrukce :

 1. Začněte předehřátím trouby na 175 stupňů. Jablko nahrubo nakrájejte na kousky a dejte do mixéru s brusinkami. Míchejte, dokud nezískátehomogenní pasta.

 2. Výslednou směs dejte do misky, poté přidejte javorový sirup a skořici a promíchejte. přidat postupně 350 gramů mouky dokud se těsto neodtáhne od okrajů mísy.

 3. Těsto rozválejte na pomoučené pracovní ploše a vykrajovátkem nebo skleničkou vykrajujte sušenky. Získané sušenky dejte na plech a pečte mezi nimi 20 a 25 minut. Jakmile jsou pěkně opečené, vypněte troubu, ale sušenky nechte uvnitř dalších 45 minut, aby dobře uschly.

Naučte svého psa pozitivní spínač ve 3 krocích

Znáte kineziologii? Objevte jeho výhody pro vašeho psa