3 plemena psů, která poměrně dobře snášejí samotu

Aby bylo vše hned jasné, musíte pochopit, že pes v podstatě není stvořen k tomu, aby snášel osamělost. Je to společenské zvíře, které si s vámi potřebuje hrát, chodit s vámi, poznávat nové lidi a poznávat nová místa. Není proto užitečné uvažovat o pořízení psa, pokud nejste k dispozici a připraveni se mu věnovat několik hodin denně. Je ale pravda, že jsou některá plemena, která jsou klidnější a samostatnější než jiná a snáze snesou, když budete nějakou dobu o samotě, například v době, kdy jste v práci.

Německý špic

německý špic pes
Kredity: FaST_9 / iStock

Německý špic se také nazývá pomeranian nejmenší psí plemeno špic. S tímto malým pejskem je velmi příjemné žít každý den. Díky svým malým rozměrům se skvěle hodí k bydlení v bytě, ale to mu nebrání v potřebě vypustit páru! I přes svůj plyšový vzhled je a poměrně samostatný pes kdo nebude mít moc problémů vydržet osamělost, pokud je na ni zvyklý odmala. Navíc si snadno zvyká na nové prostředí a celkově nedělá příliš neplechy. Na druhou stranu je o něm známo, že hodně štěká. Pokud se chcete dozvědět více, jděte sem viz charakteristika německého špice.

Le čau-čau

ležící čau čau pes
Kredity: annie-spratt / iStock

Chow Chow je pes nesmírně hrdý a nezávislý. Ke svému pánovi také není příliš demonstrativní, i když to neznamená, že vás nemá rád. Naopak, je loajální a velmi chrání svého člověka. Prostě není není moc dobrý v projevování náklonnosti a ve skutečnosti netouží po objetí. jáNeodmítne proto od vás přijímat pohlazení. Na druhou stranu ne vždy ocení ty, které přicházejí od cizího člověka. z a Olympský klidtento skvělý pes velmi dobře snáší samotu!

Le Welsh Corgi

corgi pes ležící v posteli
Kredity: alvan-nee / iStock

Corgi je pes blízký svému pánovi a velmi společenský. Samotu proto může těžce snášet. Pokud však existuje zvyklý od maličkanebude problém. Má působivou schopnost se přizpůsobit! Je to pes chameleon, který dokonale splyne s jakýmkoliv prostředím, pokud jsou splněny jeho potřeby. To je energický malý pes, který se potřebuje namáhatale on nebude trucovat klidné odpoledne.

Ještě jednou připomínáme, že neexistuje plemeno psa, které by lépe podporovalo osamělost. To bude záviset především na charakteru vašeho zvířete a také na prostředí, ve kterém vyrostlo. V každém případě je lepší se vyhnout sportovním plemenům, která mají poměrně enormní potřebu se namáhat.

Různé typy značek k nalezení ztraceného psa

Je možné cvičit psa v každém věku?